Jak uszczelniać brodzik za pomocą silikonu?

Woda pod brodzikiem prysznicowym może oznaczać, że Twoja kabina prysznicowa jest nieszczelna. Co oczywiste, jest to sytuacja niezbyt komfortowa, a dodatkowo niebezpieczna. Na mokrej podłodze można się przecież łatwo poślizgnąć. Wydobywająca się z kabiny prysznicowej woda może również powodować powstawanie w łazience grzybów i pleśni. Jak zatem poradzić sobie z takim problemem?  Jak i czym uszczelnić brodzik prysznica? W poniższym artykule znajdziesz cenne porady, jak prawidłowo wykonać uszczelnienie brodzika prysznicowego.

Uszczelnianie brodzika prysznicowego przy pomocy silikonu sanitarnego

Najpowszechniejszym sposobem na uszczelnienie brodzika kabiny prysznicowej jest silikon sanitarny. Silikonowanie brodzika akrylowego czy też stalowego nie jest czynnością skomplikowaną ani czasochłonną. Jak najbardziej możemy zrobić to sami, bez konieczności wzywania hydraulika czy też innego fachowca. Silikony sanitarne posiadają opakowania z praktyczną końcówką, dzięki której nakładanie silikonu jest bardzo łatwe.

Uszczelniając brodzik silikonem sanitarnym należy jednak pamiętać, aby dokładnie oczyścić miejsce, które będzie uszczelniane. W przeciwnym razie nasza praca może okazać się nieskuteczna.

Innowacyjne uszczelniacze-kleje do uszczelniania brodzika prysznicowego

Wiemy już, czym i jak uszczelnić brodzik prysznica. Jak jednak wybrać najlepszy silikon? Przeglądając oferty marketów budowlanych czy sklepów internetowych natkniemy się przecież na całe mnóstwo “najlepszych” produktów.

Decydując się na uszczelnienie brodzika kabiny prysznicowej silikonem sanitarnym powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby wybrany przez nas produkt był:

  • odporny na grzyby i pleśń,
  • szybkoschnący,
  • odporny na działanie różnego rodzaju detergentów,
  • neutralny chemicznie,
  • bezzapachowy.

To wszystko gwarantują produkty serii X-POLYMER, innowacyjne uszczelniacze-kleje, które można zastosować zamiast tradycyjnego silikonu sanitarnego. X-POLYMER to nowej generacji, trwale elastyczny klej uszczelniacz do zastosowań ogólnobudowlanych. Produkt ten łączy w sobie zalety i właściwości:

  • kleju montażowego,
  • kitu uszczelniającego.

Dużym atutem produktów serii X-POLYMER jest to, że po utwardzeniu są malowalne. Można je pomalować, a przez to nadać im jeszcze estetyczniejszego wyglądu.

Zapomnij o mokrej podłodze w łazience!

W kontekście innowacyjnego rozwiązania jakim jest uszczelniacz-klej X-POLYMER, pytanie czym uszczelnić brodzik wydaje się być pytaniem retorycznym. Wybierając ten produkt, Twoja kabina prysznicowa zostanie uszczelniona szybko i skutecznie. Dzięki niemu szybko zapomnisz o zaciekach oraz mokrej podłodze w łazience, i to bez pomocy fachowca!

Image Map